Tants on hea mainekujundaja. Ma jagan oma rõõmsat imestust, kui lihtne on elu tegelikult, võrreldes mainekujunduse keeruliste ja kallite strateegiatega.

Jõustruktuuridel on vorm. Vorm kui sümbol, vorm ise on osa mainekujundusest. Aga ka vastupidine toimib: vormikandja käitumine mõjutab seda, milliseid assotsiatsioone vormi nägemine meis tekitab. Hulk mainekujunduse uuringud on keskendunud sellele keerulisele küsimusele vastama. Mida inimesed tunnevad, kuidas käituvad, kui nad tajuvad midagi, mis kajastab meid. Mis paneks inimesed positiivselt tundma ja toetavalt käituma? See on küll mu lemmikteema, aga jääb siinkohal lähemalt lahkamata, pühendan Brandlysele järgmise loo.

Tanst on hea mainekujundaja

Praegu tahan teie tähelepanu tõmmata jõustruktuuride mainekujunduse ühele imelisele aspektile. Küllap on meie jalad aastavahetuse tantsudest taastunud, aga mõtted on ikka kirkamate hetkede kütkeis. Olen õpetanud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse kommunikatsiooniaineid, olen osalenud rahvusahelistel konverentsidel, kus kõneks jõustruktuuride kommunikatsioon ja mainekujundus. Kõik see on keerulisem kui raketiteadus. Ometi kiidan ma üht lihtsat ja võimsat mainekujunduslikku tegevust: tantsu. Ma polnud ainus, kes aastavahetuse ballidesäras imetles ohvitserivormis mehi, kes parketil oma kaunite kaaslannadega imelisi poognaid tegid. See pilt on oluliselt tulemuslikum kui kastitäis voldikuid või vilkuv banner. Inimene, kes tantsust rõõmu tunneb, on iseenesest ilus. Vormis ja hästitantsiv mees on hea saadik igale jõustruktuurile. Peaaegu sama mõjuvõimas kui vabariigi aastapäeva paraad. Muide, tantsuoskuse omandamine ei ole sugugi lihtne ettevõtmine. Mainekujundust läbi tantsu ei saa osta üheltki kommunikatsioonibüroolt, see on ilus, ehe ja mõjuvõimas.