PPP paadis, MTÜst rääkimata

Teistmoodi Paldiski projekti eesmärk on muuta endine kinnine vene sõjaväe linnak innovaatiliseks Läänemere tööstuskeskuseks, kus on hea elada.

Projekti esimene Teistmoodi on kommunikatsioon.  Meile on tuttav NIMBY sündroom ja selle mitte-minu-naabrusesse reljeefne avaldumine Tartus, mis lõppes Est-Fori taandumisega. Meie eesmärk oli tagada elanike toetus.

Teine   Teistmoodi   on koostöö. Paldiski investeeringud on edukamad kui mujal Eestis. Paldiskis hästilaabuvat koostööd kohaliku omavalitsuse ja ettevõtjate vahel koordineerib Paldiski Ettevõtjate Liit. Koostöö tugevdamine  ja eeliste rakendamine oli projekti üks eesmärk.

Kolmas  Teistmoodi oli projekti  RACE ülesehitus: alustasime uuringutest. Paldiski kuvand elanike ja investorite seas, investorite jaoks olulised mõjutegurid investeerimisotsuste langetamisel, elanike ja arvamusliidrite hoiakuid suurte välisinvesteeringute suhtes, meediaanalüüs ja SWOT analüüs Paldiski kui Läänemere tööstuskeskuse arengule.

Neljas  Teistmoodi oli võtmesõnum. 2019. aasta oli Vene vägede väljaviimise 25. aastapäev. Rääkides innovatsioonist ja elukeskkonnast ankurdasime sõnumid selle aastapäeva külge.

Viies Teistmoodi oli  projekti läbiviimine. Tihe koostöö kooli, KOVi, eraettevõtete ja PELi vahel kestis kogu aasta (kestab ka edasi kui modus vivendi).

Kuues  Teistmoodi oli tegevus projekti käigus. Võtmeürituseks sai rahvusvaheline investeerimiskonverents  Teistmoodi Paldiski. Väljakutse keerukust illustreerib küsimus, kuidas rääkida pumphüdroakumulatsioonielektrijaamast nii, et see huvitaks. Meediasuhteid alustasime vallalehe erinumbrist, järgnes maakonnaleht, riiklik meedia ja rahvusvaheline meedia.

Seitsmes Teistmoodi on tulemus. Tipptasemel esinejad (alates peaministrist ja valdkonna ministritest kuni edukate välisinvestoriteni), kohalike elanike toetus, suur meediakajastus, algatatud arutlused  seaduse muutmiseks, investeeringute jaoks vajalike ligipääsuteede ehitamise otsustamine, Paldiski mainekujundus.

Paldiski on teel saamaks Läänemere tööstuskeskuseks.

Projekti partner PEL, meeskonnas Ester Tuiksoo, Nikolai Pitšugov, Sirle Arro, Margot Paali.

Harjumaa Ettevõtlus ja Arenduskeskus nimetas PELi aasta panustajaks.

https://www.heak.ee/harjumaa-aasta-tegija/aasta-panustaja/